Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express! - do neděle 2. 4. 2023

Oblastní muzeum v Děčíně

POZOR! Výstava bude k vidění do neděle 2. 4. 2023!

Magický svět čar a kouzel pro děti i dospělé se otevřel v děčínském muzeu. K vidění je jedinečná sběratelská výstava Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express! Děčínská fanynka Harryho Pottera Andrea Vendolská se rozhodla svoji sbírku ukázat veřejnosti a podobným nadšencům jako je ona sama. 

Nenechte si ujít výstavu, kde se dospělí stávají dětmi a děti se ocitají v kouzelném světě fantazie.

Výstava prodloužena do 2. 4. 2023!

Cena vstupného do celého muzea včetně expozice Harry Potter je 100 Kč dospělí, 50 Kč dítě, kartičku ZTP/P lze uplatnit.

UPOZORŇUJEME, ŽE PLATBA KARTOU NENÍ MOŽNÁ!

trvá do

Mince doby lucemburské

Oblastní muzeum v Děčíně

V pondělí 11. července byla otevřena nezvyklá numismatická výstava pořádaná ve spolupráci s Českou numismatickou společností MINCE DOBY LUCEMBURSKÉ. Jedním z autorů je i její předseda MUDr. Michal Mašek. Cílem numismatické výstavy je představit výběr evropských mincí Lucemburků ze 14. a 15. století.

trvá do

Nejstarší městská pečetidla vystavena jen do 10. 4. 2022!

Oblastní muzeum v Děčíně

Stálá expozice Gotické umění na Děčínsku pro následující měsíc obohatí cenné exponáty vztahující se k historii našeho města. Díky spolupráci Státního okresního archivu v Děčíně zde mohla být dočasně vystavena faksimile listiny z roku 1412, ve které Zikmund z Vartenberka potvrzuje Děčínu městská práva a především čtyři nejstarší dochovaná městská pečetidla. Podle srovnání s nejstaršími dochovanými pečetěmi je zřejmé, že nejde o vůbec první používaná středověká pečetidla. Ta se do dnešních dnů bohužel nedochovala.

trvá do

VERIFIKACE PONÍKOVA PRIZMATU - obrazy MARTIN FERI

Oblastní muzeum v Děčíně

Zavítejte do muzejní galerie, kde jsou k vidění obrazy děčínského výtvarníka Martina Feriho. Na výstavě nazvané Verifikace poníkova prizmatu si přijdou na své především milovníci moderního umění. Vítán je však každý, kdo má chuť a náladu užít si chvíle klidu s uměním. 

Výstava je otevřena do 31. 5. 2022.

trvá do

Ignác Arnož - podmokelský misionář v Africe

Oblastní muzeum v Děčíně

První letošní výstava je věnována významnému děčínskému rodákovi Ignáci Arnožovi, misionáři v Africe. Na výstavě se seznámíte nejen s jeho životním osudem, ale i s misijní činností, kterou vykonával na území jižní Afriky (především v dnešním Zimbabwe). Připomenuta je i osobnost cestovatele E. Holuba a jeho mapa oblasti Viktoriiných vodopádů. Součástí výstavy jsou i fotografie současné africké přírody, divokých zvířat, krajiny okolí Viktoriiných vodopádů a blízké Botswany.

Výstava trvá od 10. 2. do 15. 5. 2022

trvá do

Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

Oblastní muzeum v Děčíně

Výstava přibližně 150 obrazů s pravěkou tematikou doplněná o paleontologické nálezy. K vidění je na 150 výtvarných děl od současných následovníků Zdeňka Buriana. Šest muzejních místností obsahuje vývoj na Zemi od prvohor až do čtvrtohor. Výstava je doplněna o doprovodný program nejen pro děti! NENECHTE SI UJÍT!

 

 

trvá do

Táto, namaluj mi vojáčka

Oblastní muzeum v Děčíně

Výstava „Táto namaluj mi vojáčka“ představuje padesát dva knih z autorovy sbírky, které jsou zaměřeny na vojenské oděvy od starověku po současnost. Jejich společným jmenovatelem jsou kreslené ilustrace od českých i světových malířů. Ilustrátoři jsou nejen plodní malíři (tisíce ilustrací od jednoho autora nejsou nic výjimečného), ale i neocenitelní dokumentaristé, neboť v jejich dílech jsou často zachyceny dobové uniformy v nejmenších detailech, vyžadujících mravenčí píli při studiu v muzejních depozitářích, knihovnách, archivech. Jejich práce se pak stává stěžejním obsahem knih věnovaných té zvláštní vědě – uniformologii.

trvá do

Malé vánoční rozjímání

Oblastní muzeum v Děčíně

Ani letos nebudou návštěvníci muzea v čase adventním ochuzeni o vánoční výstavu. Muzejníci připravili výstavu s názvem Malé vánoční rozjímání s několika desítkami betlémů vyrobených z různých druhů materiálů.

 

 

trvá do