Programy pro skupiny

Programy pro mateřské školy

Poznej naše ptactvo

Děti se dozvědí, jak mohou pomoci ptákům v zimě, něco o hnízdění a jak žijí nejběžnější snadno pozorovatelné druhy u nás. V čem jsme si podobní s ptáky? Jak a proč chodit do přírody? Jací ptáci jsou stálí a jací tažní?

Chceš se stát plavčíkem?

Děti budou plnit zábavné úkoly, ukážou svoji šikovnost a stanou se členem lodní posádky. Poznají pohádkovou vílu a členy posádky (kapitán a kuchtík).

Dobrodružství s kapitánem Rudovousem

Děti se vydají s pirátem Rudovousem za pokladem. Rozluští hádanky, chytí opici nebo si vyzkouší střílení z děla. Zapojí všechny svoje smysly. Program se odehrává venku. Koná se tedy pouze za příznivého počasí.

 

Programy pro 1. stupeň ZŠ

Poznej naše ptactvo

Žáci se dozvědí, jak mohou pomoci ptákům v zimě, něco o hnízdění a výchově mláďat a jak žijí nejběžnější snadno pozorovatelné druhy u nás. Také podrobněji proberou historický vývoj, stavbu těla i chování různých druhů.

Seznámí se také s ochranou přírody se zaměřením na ptactvo, jak a proč chodit do přírody.

Chceš se stát plavčíkem?

Žáci budou plnit různé úkoly, prokážou svoji šikovnost a stanou se i členy lodní posádky. Seznámí se podrobněji s životem na lodích.

 

Program pro 2. stupeň ZŠ

Poznej naše ptactvo

Studenti se dozvědí, jak mohou pomoci ptákům v zimě, něco o hnízdění a výchově mláďat a jak žijí nejběžnější snadno pozorovatelné druhy u nás. Podrobněji proberou historický vývoj, stavbu těla i chování různých druhů.

Seznámí se také s ochranou přírody se zaměřením na ptactvo, jak a proč chodit do přírody.

Zjistí, kde jsou jaká chráněná území, jejich význam a určení a k čemu slouží různé organizace, které působí v rámci ochrany přírody, především ptactva.

 

Souhrnné informace pro školy

Podrobnější program lze po domluvě zaslat na e-mail.

Objednání: Návštěvu muzea se skupinou dětí v počtu od 8 do max. 20 dětí je nutné objednat s minimálně týdenním předstihem na tel. 723 679 216 u Mgr. Vladimíra Sypěny. Volejte prosím pouze ve všední dny!

Délka každého programu přibližně 60 minut.

Vstupné 60 Kč.

 

Pro skupiny nad 5 osob jakéhokoliv věku

Regionální historie může být zdrojem inspirace pro lidi všech věkových kategorií. Přiveďte svou skupinu do muzea na zajímavý a zábavný výlet.

Skupinovou návštěvu pro více než 5 osob je možné domluvit individuálně na tel. 412 531 549.