Historické cukrárny aneb Sladký život našich prarodičů

Oblastní muzeum v Děčíně

trvá do

Věhlas prvorepublikových cukráren připomíná letošní vánoční výstava. Přijďte se podívat a v duchu si přivonět!

Čeká na Vás ukázka posezení v historické cukrárně ve stylu art-deco, prohlédnete si reálnou podobu cukrárny ze 20. let 20. století či prodejnu specializovanou na prodej trvanlivých sladkostí jako například bonbónů včetně tehdy žádaných luxusních obalů a krabic.

Dále jsou k vidění všemožná tvořítka, formy a jiné pracovní pomůcky tehdy denně používané k výrobě dortů, zákusků, marcipánu, čokolády, zmrzliny či tehdy velmi oblíbeného perníku a jiných sladkých lákadel.

Součástí výstavy je i připomenutí děčínské a ústecké produkce čokolády.

Nechybí ani ukázka pracovních knížek, kterými se na přelomu století 19. a 20. museli budoucí cukráři prokazovat. Stát se cukrářem nebylo tehdy tak jednoduché.

Výstava je doplněna několika plnými vitrinami s ukázkami prací žáků Základní umělecké školy v Děčíně na téma Vánoce.

Také bychom rádi touto cestou poděkovali hudebnímu sboru SaH pod vedením Jany Štrbové, který nejenom, že výstavu svým zpěvem zahájil, ale věnoval lidem hodinový vánoční koncert. Balzám na duši.