Eliška Poloprudská je autorka kuchařky „Jídlo roste u cesty – válečné rady německým hospodyňkám“, vydané u příležitosti výstavy Naděje, zklamání a strach.

Prohlídka výstavy Naděje, zklamání a strach - Život na Děčínsku v letech 1938-1946.

Vstupné 80 Kč.

Ve středu 29. 6. v 17 hodin bude slavnostně otevřena nová výstava o životě na Děčínsku v letech 1938 - 1946, která se věnuje životu obyvatel Sudetské župy za války. Jmenuje se "Naděje, zklamání a strach".

Srdečně zveme v neděli 26. 6. 2022 na komentované prohlídky se sběratelkou a autorkou výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express! Andreou Vendolskou v 10.30, 12.00, 13.30 a 15.00 hodin.

Hardcore punková subkultura a politická participace v Ústeckém kraji bude ve středu 15. června od 17 hodin hlavním tématem Mgr. Petra Bláhy, Ph.D.v kavárně Prostoru_  v Podmoklech.

Je nám potěšením, že můžeme ve čtvrtek 2. června od 18 hodin u nás v muzeu po dvou letech pauzy přivítat oblíbené děčínské Jazz Trio a jejich hosty. V případě dobrého počasí se posluchačům představí na muzejním nádvoří.

Na zajímavou přednášku doc. PhDr. Tomáše Velímského, CSc., který je děčínským posluchačům již dobře známý, se můžete těšit ve čtvrtek 26. 5. od 17 hodin v podmokelské kavárně Café Prostoru_.

Chcete se potkat s velkým Hagridem? Už v neděli 1. května se můžete těšit na první komentované prohlídky výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express!, kde se vám Hagrid představí! Prohlídky se konají v 11 hodin, ve 13 a v 15 hodin! 

Vstupné: dospělí 80 Kč, děti 40 Kč  

Náš muzejní kolega z Varnsdorfu se dlouhodobě věnuje dějinám textilního podnikání. Třeba Vám vysvětlí "Co to je Bělidlo ?" nebo "Proč bylo Šluknovsko jedním z nejbohatších regionů Rakousko-Uherska ?". Vstupné 20 Kč ke konzumaci.

Československo v minulosti rozvíjelo dovednosti v projektování lodí. Díky tomu u nás vznikla celá řada plavidel. Pořádáno ve spolupráci se Spolkem přátel plavby.
Umění

Srdečně zveme v pátek 25. 3. od 16 hodin na komentovanou prohlídku výstavy obrazů Martina Feriho - Verifikace poníkova prizmatu.

Nové poznatky a shrnutí historie plavby do třicetileté války.

Srdečně zveme v úterý 22. 2. od 17 hodin na zahájení výstavy obrazů výtvarníka Martina Feriho s názvem Verifikace poníkova prizmatu. Výstava trvá do 31. 5. 2022.

Autorka výstavy afrikanistka, bývalá diplomatka a cestovatelka PhDr. Marie Imbrová vás provede ve středu 16. 2. od 16 hodin při komentované prohlídce výstavou Ignác Arnož - podmokelský misionář v Africe.

Přijměte pozvání na letošní první vernisáž výstavy Ignác Arnož - podmokelský misionář v Africe. Koná se ve středu 9. 2. od 17 hodin v děčínském muzeu.

Srdečně zveme na první muzejní přednášku v letošním novém roce. Posluchačům se v úterý 18. ledna v 17 hodin představí s tématem Sovětské torpédovky přednášející Mgr.Michael Pešťák.

I v letošním roce jsme připravili tradiční výstavu vánočních betlémů ze sbírek muzea. Prohlédnout si ji můžete  v běžné otevírací době děčínského muzea do 30. ledna 2022.

 

Čas vánoční se pomalu, ale jistě blíží. Pro ty, kteří chtějí být včas připraveni, jsme opět letos připravili Vánoční muzejní workshop. V sobotu 20. 11. od 9 do 16 hodin si u nás v muzeu můžete za poplatek vyrobit svůj vlastní adventní věnec.

Přednášku o lovcích mamutů Eduarda Štorcha od předního českého odborníka na pravěk Miroslava Popelky si můžete vyslechnout ve středu 10. 11. od 17 hodin v děčínském muzeu.

V tomto roce se do sbírky Národního technického muzea dostal velký soubor z pozůstalosti jednoho z nejslavnějších českých námořních kapitánů. Kolega z muzea Alois Bělota pomáhal sbírku ocenit. Díky tomu se dostal k celé řadě doposud nezveřejněných informací.