Čas vánoční se pomalu, ale jistě blíží. Pro ty, kteří chtějí být včas připraveni, jsme opět letos připravili Vánoční muzejní workshop. V sobotu 20. 11. od 9 do 16 hodin si u nás v muzeu můžete za poplatek vyrobit svůj vlastní adventní věnec.

Přednášku o lovcích mamutů Eduarda Štorcha od předního českého odborníka na pravěk Miroslava Popelky si můžete vyslechnout ve středu 10. 11. od 17 hodin v děčínském muzeu.

V tomto roce se do sbírky Národního technického muzea dostal velký soubor z pozůstalosti jednoho z nejslavnějších českých námořních kapitánů. Kolega z muzea Alois Bělota pomáhal sbírku ocenit. Díky tomu se dostal k celé řadě doposud nezveřejněných informací.

Zábavné páteční odpoledne pro děti i dospělé můžete prožít v pátek 15. 10. od 16 do 20 hodin v děčínském muzeu na výstavě Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana.

Přednáška v úterý 12. 10. od 17 hodin.

Srdečně zveme na přednášku, která se koná v úterý 14. září od 17 hodin v děčínském muzeu. Představí se autorka knihy Domovský přístav Praha - Československá námořní plavba v letech 1948 až 1989 Mgr. Lenka Krátká.

Známý letecký historik Michal Plavec se posluchačům představí ve středu 8. září od 17.30 hodin s přednáškou o děčínském rodákovi, letci 1. světové války, Juliu Arigi

Přednáška bude v Cafe Prostoru na rohu ulic Teplická a Prokopa Holého v Děčíně-Podmoklech. 

Nádvoří děčínského muzea se již druhým rokem stane dějištěm literárního festivalu Zarafest. Program sobotního odpoledne 28. 8. začíná ve 14 hodin a jako první se představí finalisté Drážďanské lyriky 2020, pokračovat budou Slam poétové a k večeru je připravena hudba kapely DebbiLove.

Hudební klub Le Garage Noir Vás zve v sobotu 21.

Nenechte si ujít příležitost seznámit se s novou knihou Karla Engliše s názvem Tož poslouchejte, jak jsme budo

Zábavné odpoledne pro děti na téma Cesty do pravěku připravují muzejníci na sobotu 17. července od 13 do 17 hodin. Nenechte si ujít tvůrčí odpoledne plné zajímavostí i her na nádvoří i v budově muzea.

Výstava modelů a obrazů pravěkých zvířat doplněná o paleontologické nálezy. Vernisáž se koná ve středu 14. 7. 2021 od 17 hodin. Výstava pak bude přístupna denně od úterý do neděle vždy od 10 do 18 hodin do konce letošního roku.

Přednáška se uskuteční v úterý 13. 7. od 17.15 hodin a bude doplněna o představení a autogramiádu knihy Pavla Balcara - Zadokoláky.

Kapela Hambaeros není Děčíňákům neznámá, již několikrát v našem městě koncertovala a rázem si svým neotřelým h

V našem kraji byla tato bitva zásadní událostí, která n

PRVNÍ VEŘEJNÁ AKCE! Odložená vernisáž výstavy životního díla děčínských výtvarníků Břetislava Kmenta a Blaženy Kmentové se koná ve středu 9. 6. 2021 od 17 hodin v děčínském muzeu.

Příběh historie a podoby hradu se Vám pokusí zprostředkovat Vlastimil Pažourek, který o hradu publikoval řadu textů a spolupodílel se na jeho obnově. Odjezd vlaku z Děčína v 8.35 hodin. Sraz na místě v 10 hodin.

Muzejní výlet na hrad Blansko v sobotu 15. května. Doprava vlastními dopravními prostředky, sraz v 10 hodin u muzea.

Oblastní muzeum v Děčíně připravuje velkou výstavu tvůrčí