JAK BYDLELY PANENKY - vernisáž 31. 5. v 17 hodin

Oblastní muzeum v Děčíně

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Jak bydlely panenky. Přijďte se podívat na krásný svět hraček, který vás zavede do minulosti. Uvidíte více než 60 miniaturních pokojíčků pro panenky z období od konce 19. století po 80. léta 20. století ze soukromé sbírky manželů Tošovských z Varnsdorfu. Vernisáž výstavy se uskuteční 31. 5. 2023 od 17 hodin v Oblastním muzeu v Děčíně a slavnostně ji uvede dětský sbor Poupata ze ZUŠ Děčín.

Co byste řekli na výlet do minulosti a do světa panenek? Přijďte se podívat na výstavu Jak bydlely panenky, která vás ohromí svou krásou, detailností a originalitou. Zjistíte, jak se lišily hračky podle společenského postavení, módy a tradic. Poznáte historii a kulturu hraček, které odrážely životní styl a hodnoty lidí. Obdivujte bohaté zařízení domů, detailní nádobíčko a doplňky, které sloužily nejen ke hře a zábavě, ale i k poučení dětí. Zjistěte, jak se hračky měnily s dobou.

Prostě nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie a pohlaví. Ať už jste muži nebo ženy, děti nebo dospělí, babičky nebo dědečkové, najdete si zde něco, co vás zaujme a pobaví. Nechte se unést do pohádkového světa hraček, který potěší všechny generace.

Výstava je skvělou příležitostí pro společnou rodinnou zábavu a vzpomínání na dětství.

Součástí výstavy je bohatý doprovodný program, který nabízí různé aktivity pro děti i dospělé.

Navštívit ji můžete do 14. 1. 2024.

Těšíme se na vás!