Vycházku na sobotu 12. 10. připravil místní Nikolaj Lesev, který účastníky seznámí s nejvýznamnějšími budovami Maxiček.

Náhradní téma místo přednášky nemocného Jiřího Svobody o voroplavbě. Nejnovější poznatky o hledání hladových kamenů z Děčínska, v úterý 8. 10. v 17.00 hodin v přednáškové místnosti děčínského muzea. Pořádáno ve spolupráci se Spolkem přátel plavby.
Vstupné 10 Kč.

Letos poslední možnost prohlédnout si živou technickou památku - zadokolesový remorkér Beskydy. AKCE ZRUŠENA!

Srdečně Vás zveme na schůzku Spolku přátel plavby, která se bude konat v přednáškové místnosti děčínského muzea v úterý 10. září od 16.30 hodin.

Výtvarné umění českých Němců na Děčínsku mezi dvěma světovými válkami bude komentovat kurátorka výstavy Mgr. Eva Staňková ve čtvrtek 5. 9. od 17 hodin.

Přednáška afrikanistky Marie Imbrové o rodákovi z Podmokel, který zanechal výraznou stopu při christianizaci jižní Afriky a působil jako biskup v Bulawayo.

Prohlídka technického unikátu, zadokolesového remorkéru Beskydy

Vzpomínkové promítání dobových fotografií na srpen 1968 v Děčíně. Z fotoarchivu Vilibalda Liebschera, Václava Novotného a starého fondu Oblastního muzea v Děčíně. Průvodcem nad fotografiemi bude Vlastimil Pažourek.
Vstupné 30 Kč

Oběma výstavami bude návštěvníky provádět PhDr. Marie Imbrová, afrikanistka a sběratelka afrického umění, která v tomto roce připravila v muzeu řadu akcí v rámci Afrického léta.

Druhý Africký workshop pořádáme ve středu 7. 8. od 15 do 17 hodin. Je určen pouze pro děti a je nutné si předem rezervovat místo, jelikož počet míst je omezen. Těšíme se na Vás!

Nejen děti, ale i dospělí mohou přijít ve středu 17. 7. od 15 hodin na Africký workshop.

Komentovaná prohlídka výstavou v muzeu spojená s vycházkou na místo středověkého města Děčín na Mariánskou louku pod zámkem.

Prázdninový AFRICKÝ KVÍZ O CENY pro děti základních škol. 

Komentovaná prohlídka výstavou v muzeu spojená s vycházkou na místo středověkého města Děčín na Mariánskou louku pod zámkem.

Africké léto v muzeu

Původně šífák, dnes fotograf bude vyprávět své příběhy z focení divokých zvířat v Africe.

Vernisáž velké souborné výstavy děčínských sudetoněmeckých umělců se koná ve středu 26. 6. od 17 hodin v děčínském muzeu.

Africké léto v muzeu

Zapomenutý příběh rebelů z Kansasu, kteří stáli u zrození filmové divočiny. Promítat se bude v kině Sněžník ve čtvrtek 20. 6. od 17.30 hodin.

Vstupné 40 Kč.

Rejdařská společnost ČSPL není od poloviny listopadu 2018 v českých rukou. Společnost Argo Bohemia ji prodala německé logisticko-dopravní skupině Rhenus. Vyplývá to z údajů v obchodním rejstříku, kde je jako nový a jediný majitel ČSPL zapsána firma Rhenus PartnerShip Beteiligungs.

Africké léto v muzeu nabízí další zajímavý zážitek. Děčínský přírodovědec Libor Kunte bude vzpomínat na svoje cesty po Madagaskaru. Přednáška s besedou a promítnutím dokumentárního filmu bude navečer v baru Bodenbach.

Bohatý a originální program AFRICKÉ MUZEJNÍ NOCI zaujme všechny věkové kategorie, od nejmenších po nejstarší. Muzejní nádvoří se na jeden den promění v africké tržiště, módní salon i koncertní arénu.