Africké léto v muzeu

Zapomenutý příběh rebelů z Kansasu, kteří stáli u zrození filmové divočiny. Promítat se bude v kině Sněžník ve čtvrtek 20. 6. od 17.30 hodin.

Vstupné 40 Kč.

Rejdařská společnost ČSPL není od poloviny listopadu 2018 v českých rukou. Společnost Argo Bohemia ji prodala německé logisticko-dopravní skupině Rhenus. Vyplývá to z údajů v obchodním rejstříku, kde je jako nový a jediný majitel ČSPL zapsána firma Rhenus PartnerShip Beteiligungs.

Africké léto v muzeu nabízí další zajímavý zážitek. Děčínský přírodovědec Libor Kunte bude vzpomínat na svoje cesty po Madagaskaru. Přednáška s besedou a promítnutím dokumentárního filmu bude navečer v baru Bodenbach.

Bohatý a originální program AFRICKÉ MUZEJNÍ NOCI zaujme všechny věkové kategorie, od nejmenších po nejstarší. Muzejní nádvoří se na jeden den promění v africké tržiště, módní salon i koncertní arénu.
 

Přeneste se s námi v sobotu 8. 6. od 11 do 22 hodin do exotické krajiny subsaharské Afriky.

Děčín v sobotu 8. června zažije velkou exotickou jízdu! Společnost Virunga vám totiž veze to nejlepší ovoce z afrických políček, zahrádek a sadů. Přímo od drobných farmářů, tak jak to má být.

Přijměte pozvání na výjimečnou vernisáž výstavy afrických šperků, plastiky, obrazů a fotografií, která se koná ve středu 5. 6. 2019 v děčínském muzeu.

O životě obyčejných lidí v Zimbabwe, o boji za přežití, o politické situaci v zemi bude v děčínské knihovně dne 28. 5. od 17 hodin poutavě vyprávět a promítat afrikanistka a zakladatelka Klubu přátel Tengenenge PhDr. Marie Imbrová. 

I tento rok oslavíme na muzejním nádvoří Den dětí.

Přednáška afrikanistky PhDr. Marie Imbrové, která pracovala na velvyslanectví v Hararre (Zimbabwe) v letech 2005 - 2008.

První prodejní ochutnávka originálních ručně vyráběných předmětů lidmi ze subsaharské Afriky bude v rámci historických trhů na děčínském zámku v sobotu 18. 5. a v neděli 19. 5.

Režisér Ivo Pavelek natočil celovečerní filmový dokument o životě a díle zakladatele Safari ve Dvoře Králové. Film o Ing. Josefu Vágnerovi, legendárním řediteli zdejší Z00, vznikal dlouhých sedm let. Podrobně mapuje skutečnost, jak se z vize stává realita.

Sklářský výtvarník Petr Stacho vás v neděli 28. 4. ve 14 hodin provede pěti galerijními místnostmi a fundovaným komentářem odborníka představí mezinárodní výstavu uměleckého skla s názvem 6 vizí skla.

Prohlídka zadokolesového remorkéru Beskydy v Lovosicích v sobotu 28. 4. od 11 do 17 hodin.

Prohlídka zadokolesového remorkéru Beskydy v Lovosicích v sobotu 27. 4. od 10 do 16 hodin.

Renomovaný odborník PhDr. Ľubomír Turčan Vás provede 25. 4. od 17 hodin stálou expozicí Gotické umění na Děčínsku, která byla nově otevřena po rekonstrukci loni v listopadu.

Vernisáž sběratelsko-historické výstavy pořádané ke 250. výročí narození generála, konzula, císaře Napoleona Bonaparte (1769 - 1821).

Pravidelné schůzky numismatické společnosti, tentokráte s druhým pokračováním přednášky zaměřené na Rudolfa Brauna (nar. 1830) předního rakouského medailéra.

I v letošním roce se bude Oblastní muzeum v Děčíně účastnit společenské akce na nábřeží pod děčínským zámkem věnované slavnostnímu zahájení turistické sezóny.

Vyprávění námořního kapitána Ing. Václava Boury o životě u Čs. námořní plavby.