Africký šperk a umění

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

Přijměte pozvání na výjimečnou vernisáž výstavy afrických šperků, plastiky, obrazů a fotografií, která se koná ve středu 5. 6. 2019 v děčínském muzeu.

Vzácné originální šperky z několika zemí subsaharské Afriky představí na výstavě afrikanistka a sběratelka PhDr. Marie Imbrová. www.imbrova.cz

Všechny šperky jsou vyráběny ručně a každý je originál. Neexistují dva stejné kusy.

Dále budou návštěvníkům představeny plastiky z největší sochařské komunity na světě z Tengenenge v Zimbabwe (www.tengenenge.cz). Některé kusy plastik této sochařské školy vlastní i významní umělci jako například Stevie Wonder.

Dále se návštěvníci výstavy seznámí s výtvarným uměním po africku. Obrazy, které Marie Imbrová zapůjčila do výstavy, by Vám neměly uniknout, abyste se seznámili s výtvarnou praxí afrických umělců a mohli i porovnat s našimi malířskými zvyklostmi.

Výstava bude vybavena i ukázkami originálních látek, které rovněž patří k prezentované kultuře národa. Součástí budou i fototgrafie Karla Veelého z Děčína, Jiřího Ressiga z Teplic či Dany Řádové z Děčína. Na snímcích uvidíte záběry divoké exotické zvěře z Afriky či ukázky řemeslných výtvarných dílen.

 

Autorkou fotografie na pozvánce od Evy Staňkové je fotografka Lucie Baldé.