Pravidelné schůzky numismatické společnosti, tentokráte s druhým pokračováním přednášky zaměřené na Rudolfa Brauna (nar. 1830) předního rakouského medailéra.

I v letošním roce se bude Oblastní muzeum v Děčíně účastnit společenské akce na nábřeží pod děčínským zámkem věnované slavnostnímu zahájení turistické sezóny.

Vyprávění námořního kapitána Ing. Václava Boury o životě u Čs. námořní plavby.

Prohlídka zadokolesového remorkéru Beskydy v Praze v úterý 2. a ve středu 3. dubna od 11 do 18 hodin.

Prohlídka zadokolesového remorkéru Beskydy v Praze v úterý 2. a ve středu 3. dubna od 11 do 18 hodin.

Renomovaný odborník PhDr. Ľubomír Turčan Vás provede 21. 3. od 17 hodin stálou expozicí Gotické umění na Děčínsku, která byla nově otevřena po rekonstrukci loni v listopadu.

Vstupné: 50 Kč

Pravidelné schůzky, obvykle s přednáškou. Téma bude dodatečně doplněno.

Sklářský výtvarník Petr Stacho vás v neděli 17. 3. 2019 od 14 hodin provede pěti galerijními místnostmi a fundovaným komentářem odborníka představí mezinárodní výstavu uměleckého skla s názvem 6 vizí skla.

 

Představujeme Vám nový program děčínského muzea pro měsíce březen a duben 2019.

Zapomenutá epizoda labské plavby. Řetězové parníky tvořily kolorit labské dopravy téměř 70. let.

Co se nového zjistilo k historii lodní dopravy v poslední době ? Co se chystá nového v stálé expozici plavby děčínského muzea...

Vstupné: 50 Kč

Mezinárodní sklářská výstava 6 VIZÍ SKLA bude probíhat v Oblastním muzeu v Děčíně. Pět místností galerijních prostor bude hostit šest umělců z různých zemí (Polsko, Česká republika, Belgie, Rumunsko, Turecko, Rakousko), kteří budou prezentovat mnohé sklářské techniky.

Profilová výstava jednoho z nejslavnějších českých fotoateliérů 19. století. Výstavu Mgr. Mirky Přikrylové z Archivu hl. m. Prahy jsme upravili pro děčínské muzeum.

Střípky nových informací a podkladů v děčínském muzeu z minulého roku.

Možnost poznat organizátory knihy i fotografy, díky kterým dnes máme o srpnu 1968 v Děčíně dokumentaci. Výstava v muzeu končí v neděli 10. února.

Za dva týdny končí výstava k roku 1968. Promítneme Vám většinu fotek, co má muzeum k dispozici.

Politické karikatury pohledem Petra Karlíčka. Do nedávné doby působil ve Státním okresním archivu v Děčíně, dnes je ředitel archivu města Ústí nad Labem.

Ivana Bláhová se jako historik specializuje na dějiny středověkého odívání. Její přednáška bude doplněna o prohlídku stálé expozice "Gotické umění na Děčínsku", kde nám ukáže detaily způsobů oblékání a ozdob na oděvech.

Přednáška Vlastimila Pažourka spojená s komentovanou prohlídkou výstavy "Peníze doby nouze 1918"

Přednáška by měla popsat, jak se vyráběli a používali pravěké lodě - monoxyly, z jednoho kusu stromu.