Historie architektonicky nejcennější nádražní budovy v Děčíně a polabské železniční tratě Rakouské severozápadní dráhy.10

Zadokolesový remorkér Beskydy bude znovu přístupný veřejnosti. Máte tak možnost si prohlédnout unikátní technickou památku, kterou používá Ředitelství vodních cest k vleku v okolí Děčína při nízkých vodních stavech.

Přehrady jako odkaz kulturního dědictví ochrany před povodněmi

Historie architektonicky nejcennější nádražní budovy v Děčíně a polabské železniční tratě Rakouské severozápadní dráhy.

Prohlídka muzejní výstavy "Město na louce" spojená procházkou po Mariánské louce pod zámkem, kde jsou stále zbytky prvního středověkého města Děčín.

Vernisáž výstavy obrazů E. G. Doerella a jeho pohledy do labské krajiny se koná ve středu 27. 6. od 17 hodin v děčínském muzeu.

Výstava nálezů z archeologického výzkumu raně středověkého pohřebiště v Mlékojedech.

Povídání o středověkých mincích reprezentujících šlechtické rodiny z Českého království. Mince pánů z Donína, Bibrštejna, Potštejna, Častolovic, atp.

 

Nabídka muzejních akcí na měsíc červen.

Příběhy obchodních a diplomatických cest do Brazílie, vznik české komunity v zemi, cestování na moři v 19. století...

Vzdělání i zábava v muzeu i na nádvoří. Přijďte si k nám odpočinout od běžných starostí, něco nového se dozvědět, ale i si poslechnout živou muziku děčínského dua Tomáše Kostky a Ivy Šulcové na muzejním nádvoří. A mnoho jiných zajímavostí i radostí.

Zadokolesový remorkér Beskydy bude přístupný široké veřejnosti. Máte tak možnost si prohlédnout unikátní technickou památku, kterou používá Ředitelství vodních cest k vleku v okolí Děčína při nízkých vodních stavech.

K vidění budou nejen historické vojenské, slavnostní a jiné přilby, ale i nejrůznější pokrývky hlavy až do doby současné.

Odpoledne plné zábavy, her, soutěží o ceny, jarmarečních písní, kouzel i divadla.

Přednáší Mgr. Michal Karchňák

Komentovaná prohlídka výstavy Nepokojné světy

Prohlídka s komentářem Ing. Vlastimila Pažourka