Africká muzejní noc

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

Bohatý a originální program AFRICKÉ MUZEJNÍ NOCI zaujme všechny věkové kategorie, od nejmenších po nejstarší. Muzejní nádvoří se na jeden den promění v africké tržiště, módní salon i koncertní arénu.
 

Kromě komentovaných prohlídek výstav afrikanistkou Marií Imbrovou na téma Africký šperk a umění http://muzeumdc.cz/program/africky-sperk-umeni .

Na muzejním nádvoří bude připravena ochutnávka originálních jídel západní Afriky - ryba s kořením, grilované banány, smažená rýže či masové kousky v omáčce.

Obchodník ze západní Afriky přiveze i tradiční oblečení a obuv, které si budete moci zakoupit. Připraveny budou i další stánky s originálními africkými rukodělnými předměty ze Zimbabwe, Ugandy či Keni určené k prodeji. Pro děti je připraven fotokoutek Masajů s tradičními lidovými doplňky či malování afrických zvířátek na obličej.

Od 19 hodin se společně s pěvecku sešlostí SaH rozvlníme v rytmu afrických písní.

Od 20 hodin večer libozvučně doladí děčínský zpěvák a hudebník Tomáš Kostka v rytmu blues.

Celý den na Vás čeká také bohatá AFRICKÁ CHARITATIVNÍ TOMBOLA! Výtěžek z tomboly poputuje na pomoc jedněm z nejchudších obyvatel planety v Zimbabwe, peníze jsou určeny na jídlo, školní docházku, lékařskou pomoc či podporu největší sochařské školy na světě Tengenenge. www.tengenenge.cz

Vstupné 30 Kč.

Tombola pro dospělé
TOMBOLA PRO DOSPĚLÉ
tombola pro děti
DĚTSKÁ TOMBOLA

Program sobota Africké léto v muzeu