Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

Výstava modelů a obrazů pravěkých zvířat doplněná o paleontologické nálezy. Vernisáž se koná ve středu 14. 7. 2021 od 17 hodin. Výstava pak bude přístupna denně od úterý do neděle vždy od 10 do 18 hodin do konce letošního roku.

Těšit se mohou dospělí i děti. Pro posledně jmenované je připraven bohatý doprovodný program do každého počasí!

- vyzkoušení jeskynní malby

- možnost vyfotit se s pravěkou lvicí

- pátrání po dinosaurech

- vyzkoušení práce archeologa

- a jiné doprovodné hry a programy

 

Slovo autora výstavy Mgr. Bc. Tomáše Miky:

Oblastní muzeum v Děčíně připravilo ve spolupráci se sdružením PAS a ZOO Dvůr Králové nad Labem pro návštěvníky rozsáhlou výstavu k tématu Paleoart  - vědecká, umělecká rekonstrukce zaniklého života na Zemi. Výstava představuje současné umělce, kteří svým dílem mimo jiné navazují na paleontologickou rekonstrukci profesora Josefa Augusty a malíře Zdeňka Buriana, od jehož úmrtí letos uplynulo 40 let.

Ve výstavě představíme čtyři malíře a jednoho preparátora, kteří svou prací návštěvníkům muzeí a galerií přibližují dávný život na naší planetě. Jsou to Pavel Dvorský, Petr Modlitba, Jiří Svoboda, Jiří Teichmann a Jaroslav Bažant. Více než 150 obrazů a modelů provede návštěvníky vývojem života od prvohor až do doby „moderního člověka“ ve čtvrtohorách. Autoři jsou sdruženi ve volném sdružení výtvarníků „PAS“ – Paleoart and science (umění a věda), které ve spolupráci s předními paleontology představuje a popularizuje současný stav poznání v paleontologii. Společně s výtvarnými díly bude prezentována také paleontologická sbírka OM Děčín.

Svým rozsahem jedinečná výstava bude doplněna  programem pro děti a školy a také řadou jednodenních akcí. V muzeu bude k vidění od 15. července do konce roku 2021.

Těšíme se na Vás v muzeu!

Cesty do pravěku