Přednáška: Z historie hrdelního soudnictví Děčínska

Magistrát města Děčín, 28. října 1155/2, přednáškový sál v přízemí vpravo

Přednáší: Mgr. Natalie Belisová

Přednáška je v rámci cyklu Kapitoly z děčínské historie pořádaného ve spolupráci Města Děčín, Oblastního muzea v Děčíně a Společnosti přátel Děčína – Amici Decini.

Mgr. Natalie Belisová se narodila v Děčíně, vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, pracovala v Památkovém ústavu v Ústí nad Labem (péče o movité památky), v Oblastním muzeu v Děčíně (kurátorka sbírek výtvarného umění), od roku 2001 je zaměstnancem Správy Národního parku České Švýcarsko (péče o kulturní dědictví, styk s veřejností). Pořádá přednášky, semináře, poradenství spolkům a historické exkurze. Je členem Společnosti pro výzkum kamenných křížů. Informace z archivů se snaží věrně převyprávět během přednášek, ale především ve svých knihách nebo v článcích, protože věří tomu, že pokud člověk zná historii svého domova a památek kolem sebe, cítí se být zodpovědný za jejich stav a snaží se o jejich zachování – tak jak ji to naučila mimo jiné zkušenost z obnovy Dolského mlýna.

Vstupné: 100 Kč. Výběr vstupného organizuje Společnost přátel Děčína – Amici Decini, platí se na místě.

Přednáška se koná 13. listopadu 2024 od 15 hodin na Magistrátu města Děčín v budově B, 28. října 1155/2, Děčín I, přednáškový sál v přízemí vpravo.