Nejstarší městská pečetidla vystavena jen do 10. 4. 2022!

Oblastní muzeum v Děčíně

Stálá expozice Gotické umění na Děčínsku pro následující měsíc obohatí cenné exponáty vztahující se k historii našeho města. Díky spolupráci Státního okresního archivu v Děčíně zde mohla být dočasně vystavena faksimile listiny z roku 1412, ve které Zikmund z Vartenberka potvrzuje Děčínu městská práva a především čtyři nejstarší dochovaná městská pečetidla. Podle srovnání s nejstaršími dochovanými pečetěmi je zřejmé, že nejde o vůbec první používaná středověká pečetidla. Ta se do dnešních dnů bohužel nedochovala.

trvá do

Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

Oblastní muzeum v Děčíně

Výstava přibližně 150 obrazů s pravěkou tematikou doplněná o paleontologické nálezy. K vidění je na 150 výtvarných děl od současných následovníků Zdeňka Buriana. Šest muzejních místností obsahuje vývoj na Zemi od prvohor až do čtvrtohor. Výstava je doplněna o doprovodný program nejen pro děti! NENECHTE SI UJÍT!

 

 

trvá do

Skleněný šperk

Oblastní muzeum v Děčíně

Jen pár dní po ukončení prázdnin otevíráme novou inspirativní výstavu Skleněný šperk výtvarné novoborské výtvarné skupiny Natělo. Čtyři výtvarnice Šárka Bartko, Karolína Kopřivová, Eva Ranšová a Bohdana Vydrová založili roku 2012 uměleckou skupinu zaměřenou na výrobu autorských skleněných šperků s názvem Natělo. Dohromady je spojuje láska ke sklu a k tradičním sklářským technikám.

trvá do

Lodě na známkách

Oblastní muzeum v Děčíně

Výstava prodloužena!

Výstava s názvem Lodě na známkách byla prodloužena do 10. 11. 2020. Navštivte děčínské muzeum! Podmínkou je dodržení bezpečnostních opatření.

trvá do

Za Ježíškem do Afriky

Oblastní muzeum v Děčíně

Tradiční vánoční muzejní výstava tentokrát se zaměřením na africké betlémy s výstižným názvem Za Ježíškem do Afriky je pro veřejnost otevřena od 28. 11. vždy od úterý do neděle od 9 do 17 hodin. Čtyři desítky afrických betlémů děčínskému muzeu laskavě zapůjčila rodina Tlustých.

Výstavu svým zpěvem zahájila děčínská pěvecká sešlost SaH a po vernisáži přítomným zazpívala více než dvě desítky koled a vánočních písní z mnoha států světa.Tímto celému souboru děkujeme!

trvá do

30 let změny

Oblastní muzeum v Děčíně

K 30. výročí Sametové revoluce připravilo Oblastní muzeum v Děčíně vzpomínkovou výstavu. K vidění jsou nejen fotografie z 80. let z ulic města Děčína, ale i předměty denní a běžné potřeby typické pro období normalizace.

Výstava vhodná pro žáky základních i středních škol!

trvá do