Dobrodružství s kapitánem Rudovousem: Výprava do světa LEGO pirátů - VERNISÁŽ VE STŘEDU 22. 3. v 17 HODIN

Oblastní muzeum v Děčíně

VERNISÁŽ VE STŘEDU 22. 3. 2023 v 17 HODIN

Dobrodružství s kapitánem Rudovousem: Výprava do světa LEGO pirátů – tak se bude jmenovat výstava, která představí kompletní edici LEGO pirátských lodí a veškeré originální pirátské sety, které vycházely v letech 1989 – 1997. Vernisáž v novém termínu se koná 22. 3. 2023 od 17 hodin a výstava potrvá do konce října. Těšíme se na Vás.

Spolu s @lego_presentation pro vás chystáme s názvem Dobrodružství s kapitánem Rudovousem: Výprava do světa LEGO Pirátů. Na velkou sbírku pirátských lodí i tropických ostrovů se můžete těšit už v druhé polovině března!

• Kapitán Rudovous, seznamte se!

Dnes vám představíme právě kapitána Rudovouse. Je to stěžejní postava a největší pirát z celé LEGO flotily a pravý mořský vlk! Brázdí Tropické moře ve snaze objevit a získat co nejvíc truhlic s pokladem. Když má svůj den, dokáže zlato skutečně vycítit! Kapitán Rudovous nosí černý pirátský klobouk s lebkou a zkříženými hnáty, má zrzavé vlasy i plnovous a pásku přes levé oko. Místo levé ruky má hák a pravou nohu má dřevěnou. Nosí černý kabát s hnědými výložkami, zelenou košili a černé kalhoty. Jeho podoba se postupem času trochu proměnila.

Kapitán Rudovous z roku 1989
Kapitán Rudovous z roku 1989.

• Barracuda Černých moří

Minule jsme vám představili ústřední postavu LEGO pirátského světa, kapitána Rudovouse. Dnes vám trochu přiblížíme jeho loď.

Barracuda Černých moří byla první velkou pirátskou lodí, kterou LEGO vydalo. Světlo světa spatřila v roce 1989 a ještě téhož roku následovaly další tři velké pirátské sety: Zakázaný ostrov (Forbidden Island 6270), Pevnost Eldorado (Eldorado Fortress 6272) a Karibský klipr (Caribbean Clipper 6274-1). Ikonická Barracuda je snadno rozeznatelná díky svým jednoduchým červenobílým plachtám – bez motivu lebky či zkřížených hnát. Galion (neboli ozdoba na přídi) je v podobě polopostavy piráta třímajícího kalich. Barracuda je vyzbrojená celkem čtyřmi děly (dvěma na každé straně) a její posádku tvoří osm minifirgurek, v čele s kapitánem Rudovousem, původním Willem Cavendishem a pirátkou Annou. V roce 2002 se Barracuda dočkala reedice a vyšla znovu pod označením 10040 a o šestnáct let později byl vydán set Zátoka pirátů z lodi Barracuda (Pirates of Barracuda Bay 21322), kde stejnojmennou loď můžete přestavět na pirátský ostrov.“

Barracuda Černých moří