Zahájení turistické sezóny pod zámkem

I v letošním roce se bude Oblastní muzeum v Děčíně účastnit společenské akce na nábřeží pod děčínským zámkem věnované slavnostnímu zahájení turistické sezóny.

V našem muzejním stánku bude pro zájemce o regionální historii k dispozici prodej odborných publikací, Děčínských vlastivědných zpráv a mnohé další tiskoviny. Připravujeme také ukázky sbírkových předmětů z muzejních přírodovědných sbírek. Jako vloni je připraven soutěžní vědomostní kvíz o ceny pro děti i dospělé. Chybět nebude ani figurina historického potápěčského skafandru, se kterou se každý může vyfotiti.

Vzhledem k tomu, že na letošní letní sezonu připravujeme několik akcí věnovaných africké kultuře, budeme je  zde prezentovat pod souhrnným názvem Africké léto v muzeu.

Připraveny máme fotografie ze života v Africe, ukázky ručně vyráběných šperků a plastik. Zájemci o dění v muzeu či o africkou kulturu se zde dozvědí podrobnosti o připravovaných výstavách na téma Africký šperk a umění. A také o programu na letošní Muzejní africkou noc, která se ponese ve stejném duchu a bude se konat v sobotu 8. 6. od 11 do 22 hodin.

Příchozím odhalíme celodenní program Africké noci v muzeu - na tento den připravujeme africké trhy s čerstvým exotickým ovocem, kořením, nápoji i pokrmy, módní přehlídkou afrických oděvů, koncert Sahu s tradičními národními písněmi černého kontinentu, prodejní stánky s originálními africkými předměty, komentované prohlídky výstav a přednášky. Zlatým hřebem bude AFRICKÁ CHARITATIVNÍ TOMBOLA.

Návštěvníci našeho stánku se dozví ještě mnohem více k plánovaným akcím spojeným s Africkým létem v muzeu, které se budou konat v průběhu prázdnin (workshopy) či ve spolupráci s jinými děčínskými organizacemi. Dále všem upřesníme návštěvní dny na remorkéru Beskydy v průběhu letní sezony.