Napoleonika

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

Vernisáž sběratelsko-historické výstavy pořádané ke 250. výročí narození generála, konzula, císaře Napoleona Bonaparte (1769 - 1821).

Od 18. dubna 2019 budete mít možnost navštívit naše děčínské muzeum, které pro Vás připravilo novou výstavu NAPOLEONIKA.

Byla připravena ve spolupráci s panem Zdeňkem Plíhalem, soukromým sběratelem, kterého nemusíme blíže představovat, nevystavuje u nás poprvé. Výstava se věnuje předmětům týkajících se historické postavy francouzského  státníka, vojevůdce, konzula, císaře Napoleona Bonaparta I., u kterého si tento rok připomeneme 250. výročí od jeho narození.

Na této připravované výstavě budete moci vidět různá vyobrazení jeho postavy, předměty spojující s napoleonskou tématikou, proto „Napoleonika“, jako fenomén i v dnešní době,  dobové souvislosti a zajímavosti jako např. obrazy, knihy, medaile, grafické  listy,  zbraně, které se v této době používali, a to jak vzácné originální ze sbírky muzea, tak i repliky  nejen zbraní, ale i výstroje, nejrůznější modely, figurky vojáků a mnoho dalšího zajímavého.

Budeme se těšit,  přijďte, jste srdečně zváni!