Pamětníci roku 1968 se sešli na autogramiádě v muzeu

Ve středu 6. 2. večer se v muzeu sešli nejen pamětníci dramatických událostí roku 1968 v Děčíně, ale i řada lidí, kteří si vzpomínky těchto lidí vyslechla. Součástí večera bylo i společné veřejné představení nedávno vydané publikace Dramatický rok 1968 v Děčíně, o kterou obyvatelé města projevili nebývalý zájem.

Vzpomínky byly doplněny i o promítání fotografií téměř dvou set fotografií, které se už do knihy nebo na výstavu Srpen 1968 v Děčíně, kterou si máte možnost prohlédnout už jen do neděle 10. února, nevešly.

V závěru večera se uskutečnila i autogramiáda Vilibalda Liebschera a Václava Novotného, bez jejichž fotografií by kniha nemohla vzniknout. Oblastní muzeum v Děčíně děkuje oběma autorům za poskytnuté snímky.

Vzácným hostem setkání byl bývalý ředitel děčínské Desty a exministr průmyslu a obchodu ČR Ing. Miroslav Grégr.