Setkání a beseda se slavným německým designérem Erichem Johnem z Choratic

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

Srdečně zveme na výjimečnou besedu se slavným německým designerem Erichem Johnem z Choratic. Koná se v úterý 4. 10. od 17 hodin v děčínském muzeu. Součástí setkání s Erichem Johnem bude promítání dokumentárního filmu, kde bude představena jeho práce.

Vstupné 20 Kč

Erich John vyrůstal v severních Čechách. Po druhé světové válce byla jeho rodina vyhnána a statek vyvlastněn. V letech 1953 -1958 na Vysoké škole výtvarných a užitých umění v Berlíně-Weißensee, obor design. V letech 1955 -1992 navrhl řadu výrobků pro elektrotechnický, opticko-mechanický a automobilový průmysl. Například v roce 1955 design radiopřijímače Undine II a v roce 1975 elektrický holicí strojek Bebo Sher Favorit.

Od roku 1965 působil Erich John jako pedagog na umělecké škole Berlin-Weißensee, kde byl v roce 1973 jmenován profesorem po Rudim Högnerovi. Jako člen plánovací skupiny pro přestavbu berlínského náměstí Alexanderplatz (pod vedením Waltera Womacky) navrhl hodiny Urania World Time Clock.

V letech 1968/1969 převzal také vedení stavby. Hodiny vyrobila společnost VEB Wasseraufbereitungsanlagen Rathenow a ROW (Rathenower Optische Werke), pro kterou John v předchozích letech navrhl řadu optických výrobků. V roce 1982 byl jmenován hostujícím profesorem na katedře průmyslového designu na Ohio State University (Columbus, Ohio).

Erich John2  Erich John3